Kiemelkedően eredményes serdülő országos bajnoki szereplés

Kiemelkedően eredményes fedettpályás serdülő országos bajnokságon vannak túl a PSN Zrt. Sportiskola atlétái. Az elmúlt hétvégén (2018. február 3-4.), Budapesten a BOK csarnokban megrendezett, Magyarország Fedettpályás Serdülő Atlétikai Bajnokságán, összesen 6 alkalommal állhattak a bajnoki dobogó valamelyik fokára sportolóink.

10 induló, 9 serdülő magyar bajnoki érem a serdülő országos bajnokságon

Országos bajnoki címet szerzett leány 60 m-es síkfutásban Skriván Bíbor, aki ezzel a bajnoki címmel már az elmúlt 3 év bajnoki címeinek a tulajdonosa ebben a versenyszámban. Időeredménye: 7,82 mp. Bíbor a 60 m-es bajnoki címre az előző napon megrendezett leány ötösugrás versenyével hangolódott, ahol szintén döntőbe került, és egyéni csúccsal a 7. helyen zárta a versenyt.

Skriván Bíbor, leány 60 m-es síkfutás, serdülő magyar bajnok, kétszeres magyar bajnoki címvédő

Országos bajnoki címet szerzett fiú 60 m-es síkfutásban Schmidt Bence, aki a serdülő korosztályban a fiatalabb évjáratot képviselve utasította maga mögé a serdülő magyar mezőnyt. Időeredménye: 7,30 mp.

Schmidt Bence, fiú 60 m-es síkfutás, serdülő magyar bajnok

Kiemelt figyelmet kapott a Magyar Atlétikai Szövetség részéről, hogy mindkét nemben pécsi sprinter győzelem született.

Országos bajnoki 2. helyezést ért el Garamvölgyi Petra a nagyon erős leány rúdugrás mezőnyében, 335 cm-es eredményével. A rúdugrást követően Petra, leány távolugrás versenyszámban, az országos bajnoki dobogó 3. fokára állhatott fel. Eredménye 510 cm.

Garamvölgyi Petra, leány rúdugrás, országos bajnoki 2. hely

Garamvölgyi Petra, leány távolugrás, országos bajnoki 3. hely

Országos bajnoki 3. helyezést ért el Csiszár Balázs fiú 800 m-en, élete első versenyét futva ezen a távon országos bajnoki mezőnyben. Időeredménye 2:11,2.

Csiszár Balázs, fiú 800 m, országos bajnoki 3. hely

Országos bajnoki 3. helyezést ért el a 4×200 m-es leány váltó: Baranyai Luca, Skriván Bíbor, Suvák Bori, Garamvölgyi Petra összeállításban.

Leány 4×200 m-es váltó, országos bajnoki 3. hely

Brunner Hugó a fiú rúdugrás mezőnyében a 4. helyen végzett 310 cm-es eredménnyel.

Suvák Bori 60 m leány gátfutásban, Baranyai Luca 60 m leány síkfutásban, Csiszár Balázs 60 m fiú gátfutásban a népes magyar mezőny „B” döntőjébe küzdötték be magukat, mindannyian egyéni legjobbjukat teljesítették.

10 induló, 2 bajnoki cím, 1 bajnoki 2. hely, 3 bajnoki 3. hely, további számos egyéni csúcs